Kapiszony RWS 1075 Plus

Kapiszony-RWS-1075-wzmocnione-plus

Kapiszony-RWS-1075-wzmocnione-plus

W lutym kupiłem w sklepie pentagon.pl kapiszony RWS 1075 Plus opakowanie 250 szt. Już przy pierwszej wizycie na strzelnicy okazało się, że odpala co trzeci może co drugi kapiszon. Niektóre sztuki odpalały po drugim lub trzecim uderzeniu kurka. Te które nie odpaliły były wyraźnie zgięte i zdeformowane do uderzenia. Postanowiłem skontaktować się ze sklepem pentagon.pl i rozpocząć procedurę reklamacji. Na początku było bardzo sympatycznie. Pan ze sklepu zadzwonił i doszliśmy do wniosku,  że powinienem spróbować wysuszyć kapiszony i jeszcze raz spróbować ich na strzelnicy. Na szczęście sezon grzewczy był w pełni więc kapiszony suszyłem na gorącym kaloryferze, a po dwóch dniach umieściłem je w pudelku razem z absorbentem wilgoci. Niestety na strzelnicy okazało się, jak nie strzelały tak nadal nie strzelają.

Tym razem po kontakcie ze sklepem pentagon.pl dowiedziałem się, że najprawdopodobniej mam uszkodzoną, za słabą sprężynę w moim Colcie Navy. Jest to o tyle dziwne, że kapiszony czeskie Sellier & Bellot (S&B) odpalają bez żadnych problemów. Niestety nie miałem wtedy możliwości sprawdzenia kapiszonów RWS 1075 Plus w innym rewolwerze.

Wysłałem kapiszony z pismem reklamacyjnym do sklepu pentagon.pl. Po tygodniu otrzymałem swoje kapiszony razem z pismem zatytułowanym „Opinie rzeczoznawcy”. W piśmie sklep informował mnie o, że kapiszony są dobrej jakości i problem leży w moim rewolwerze, który ma uszkodzony kurek lub sprężynę kurka.

Z opinią się nie zgodziłem, o czym poinformowałem sklep mailowo. W odpowiedzi dostałem informację:

” doradzam udać się do rzecznika praw konsumenckich ”

Odpuściłem sprawę, bo kapiszony z przesyłką kosztowały 83 zł. Nie jest to kwota dla której będę poświęcał więcej czasu.

kapiszony-niewypalOstatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Colta Walkera, największego rewolweru czarnoprochowego jaki był produkowany w historii. Po kilku wizytach na strzelnicy z Walkerem przypomniałem sobie o kapiszonach RWS 1075 Plus kupionych w pentagon.pl. Założyłem je na Walkera i niestety kapiszony nadal w większości nie strzelały. Zgodnie z opinią rzeczoznawcy którą otrzymałem z pentagon.pl oznacza to że mój Colt Wakler jest również uszkodzony 😉 . Cóż dziwię się że sklep pentagon.pl tak postępuje z klientem… Na zdjęciu obok widać jak wyglądają kapiszony, które nie odpaliły pomimo że są zgniecione przez kurek w rewolwerze.

Poniżej kilka opinii o kapiszonach RWS 1075 Plus, które pojawiły się ostatnio na grupie Strzelectwo Czarnoprochowe:

Słabe kapiszony do rewolweru. Dynamit Nobel. Nie ma niewypałów,ale się mocno rozwalaja i zacinają rewolwer.

Potwierdzam straszny badziew. U mnie same niewypały. Ale muszkietowe RWS są bardzo dobre (miałem 2 pudełka, z czego pierwsze musiałem wysuszyć na kaloryferze, ponieważ co któryś nie odpalał ładunku)

Beznadziejnie te kapiszony wzmocnione, co drugi odpala za drugim uderzeniem kurka. Zwykłe czyli te w czarnym pudełku z żółta naklejka odpalaja w 100%. Ostatnio zmieniłem na czeskie i jest ok.

Tych też używałem i są ok, te wzmocnione są beznadziejne

Dynamit Nobel to szajs.Zarówno wersja zwykła jak i wzmocniona. U mnie niewypały zdarzają się cały czas. Czasem wypada z kapiszona masa zapalająca. Zdecydowanie nie polecam.

Dokładnie, niewypał to 3ci strzał, choć i tak nie zawsze można winić przy tym kapiszony…

Rws’y z ,,plusem” nie są przeznaczone do rewolwerów tylko do karabinów/pistoletów z mocnym uderzeniem kurka (silną sprężyną)

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.